top of page

KİTAP TETKİKLERİ

 

Hakkımızda

Yazar: Oktay Valunya

 
Nitelikli okur olabilmenin yolu…

       Sokrates’in insanlığa armağanı, birbirleriyle ilişkilendirilmiş soruları birbiri peşi sıra sorarak, gerçek bilgilere erişilmesini sağlamak olmuştur. Bir sorunun cevabı, daha fazla soruya yol açabilmekte, sonunda, önceki tüm cevapları içerecek ve yeni bir soruyu gerektirmeyecek bir yanıt ortaya çıkaracaktadır.

 

        Kitap tetkikinin amacı Sokrates’in insanlığa armağanını etkili bir biçimde uygulamak ve okuduğumuz kitabı tam anlaşılır kılmaktır.

 

        Usta yazarlar yazma sürecinde hikayesine ipuçları bırakırlar. Normal okur karakterin miyop gözlük kullandığını okur geçer, ama nitelikli okur o karakterin uzun vadeli planlar yapamayacağını anlar; zaten yazarında istediği de budur. Kullanılan renkler, karakter isimleri, mekân, anlatım dili, olayların geçtiği zaman, tekrar edilen kelimeler ve bunun gibi unsurları okuduğunuz romanı iyi anlamanıza yardımcı olur.  En önemlisi de artık o romanı asla unutamazsınız.

Amacımız okuduğunuz kitapların kitap tetkiklerini yaparak size nitelikli okur olabilme yolunda yardımcı olmaktır.

 

         Bilgi sınırlıdır. Eğer siz bizim göremediğimiz detaylar görebilecek duruma geldiğinizi hissederseniz sizin tetkiklerinizi ögrenmekten ve çalışmalarımıza eklemekten büyük zevk duyarız. Ve bilgi paylaşıldıkça çoğalır.

382450708_10161016241408987_323529007297854047_n.jpg
Subscribe
bottom of page